Laser LLLT i jego zastosowanie w terapiach kosmetycznych i trychologicznych

Strona główna » Blog » Porady i informacje » Laser LLLT i jego zastosowanie w terapiach kosmetycznych i trychologicznych

Laser LLLT i jego zastosowanie w terapiach kosmetycznych i trychologicznych

Laser LLLT – zimny laser

Skuteczność działania lasera o małej mocy, zwanego także zimnym laserem została odkryta przypadkowo przez węgierskiego lekarza Endre Mestera, który prowadził doświadczenie mające na celu leczenie guza u myszy. Pracował na uszkodzonym laserze nie wiedząc o tym. Guza oczywiście nie usunął, ale zauważył, że w miejscach wygolonej skóry, gdzie obszar poddawany był naświetlaniu laserem, szybciej odrastają myszom włosy, niż w próbie kontrolnej.

To badanie jako pierwsze wskazywane jest jako skuteczna terapia leczenia łysienia i wypadania włosów przy użyciu LLLT.

Co oznacz skórt LLLT

 • L – Low
 • L – Level
 • L – Laser
 • T- Therapy
Pod tym skrótem terapii światłem niskiego poziomu kryją się jeszcze inne określenia, które częściej można spotkać w czasopismach kosmetycznych. Są to; biostymulacja laserowa, fototerapia laserowa, terapia zimnym laserem, terapia fotobiomodulacyjna. Sam fenomen terapii polega na przekazywaniu energii światła laserowego w głąb skóry. Sama energia pochłaniana jest przez enzymy mitochondrialne i powoduje wzrost ATP i reaktywnych form tlenu, dostarczając komórkom większej ilości energii.

A prościej:

Mitochondrium to jedno z organelli komórki o kształcie kulistym, pałeczkowatym lub nitkowatym. Liczba mitochondriów w komórce może wynosić od kilku do tysiąca. Mitochondria mogą przemieszczać się, zmienić wielkość i kształt. Mogą także łączyć się ze sobą tworząc różne struktury. Otoczone są błoną zewnętrzną i wewnętrzną. Wewnętrzna błona jest pofałdowana. Błony mitochondrialne są bardzo ważnym elementem budowy składającym się z lipidów i białka. Fałdy wewnętrze nazywane grzebieniami, zawierają enzymy, które przenoszą elektrony. Elektrony te odpowiadają za przekształcanie energii pozyskanej z substancji pokarmowych w energię potrzebną do prawidłowego funkcjonowania komórki.

Mitochondria dzięki swoim funkcjom otrzymały miano „siłowni” komórki. Idąc dalej, głębokość penetracji światła w głąb skóry jest uzależniona od struktury naświetlanej tkanki, czyli od gęstości, zawartości wody, ilości hemoglobiny i melaniny, oraz długości fal.

Światło niebieskie – idealne w trądziku młodzieńczym

W naszych zabiegach kosmetolog i trycholog używa trzech różnych kolorów świateł. Światło niebieskie (405-420 nm) penetruje najpłycej, maksymalnie do głębokości 2 mm. Energia ta pochłaniana jest przez porfiryny, które są produkowane przez bakterie Propionibacterium acnes. Dzięki zastosowaniu światła niebieskiego jesteśmy w stanie zahamować rozwój stanów zapalnych skóry i skracać ich czas leczenia.

Idealne w leczeniu trądziku ponieważ niszczy bakterie nie naruszając tkanek skóry. Bakteria jest zdolna do przekształcania obecnego w pocie kwasu mlekowego do kwasu propionowego i wykorzystywania go jako źródła energii. Dla skóry kwas propionowy jest szkodliwy i wywołuje podrażnienia w okolicach nos i oczu. Według źródeł uważa się, że bakteria wywołuje trądzik młodzieńczy u około 80% osób w wieku 11–30 lat.

Światło czerwone – działanie przeciwzmarszkowe

Światło czerwone (630-670 nm) wnika do głębokości 10-20 mm. Pobudza fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej, do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

To one decydują o elastyczności i wytrzymałości skóry. Niestety, im skóra starsza, tym fibroblasty stają się coraz mniej aktywne. Skutkuje to utratą nawilżenia i jędrności skóry.
Głównie działa przeciwzapalnie, ale także zwiększa aktywność i metabolizm komórek, pobudza krążenie krwi, zwiększa elastyczność skóry i poprawia jej koloryt. Ma działanie przeciwzmarszczkowe, opóźniając efekty starzenia.

Światło podczerwone – leczenie ran

Światło podczerwone (810-910) może penetrować nawet do głębokości 50 mm. W komórce pochłaniane jest przez flawoproteiny. Zwiększa komórkową przemianę energii wspomagając usuwanie toksyn z komórek. Ma także zastosowanie przy naświetlaniu stanów zapalnych tkanek, którym towarzyszy wysięk (promieniowanie przyspiesza wchłanianie się wydzieliny) oraz przy leczeniu ran, przy których proces gojenia jest wydłużony.

W Gabinecie Zdrowia i Urody M.Wojnicz stosujemy technologię zimnego lasera połączoną z pulsującym polem magnetycznym, co sprawia, że jeszcze szybciej możemy biostymulować tkankę przyspieszając proces regeneracji i asymilacji składników aktywnych zawartych w preparatach, które stosujemy do zabiegu. Bio-chromofory wykorzystywane przy zabiegach są pochodzenia roślinnego i nie wywołują fotoderatoz. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i daje efekty zauważalne już po pierwszym zabiegu.

Jeśli stosowane dotychczas kosmetyki do pielęgnacji skóry, lub zabiegi nie działały, zapraszamy na zabieg kosmetyczny z zastosowaniem zimnego lasera LLLT i Bio-chromoforów.

Przestań tracić czas i zacznij z nami prawidłową pielęgnację.

Zastosowanie zabiegowe laserem LLLT to:

 • pielęgnacja skóry głowy przyspieszająca odrost włosa
 • redukcja blizn
 • redukcja rozstępów
 • redukcja przebarwień
 • regeneracja skóry dłoni i paznokci
 • redukcja zaczerwienień i objawów podrażnienia
 • redukcja sebum skóry tłustej, trądzikowej
 • odmłodzenie witaminą C
 • peptydowo-hialuronowe odżywienie

Oprócz zabiegu laserem LLLT zalecamy także stosowanie odpowiednio dobranych preparatów kosmetycznych stosowanych w pielęgnacji domowej, które podczas pierwszej wizyty połączonej z konsultacją, dobierze kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem. Zacznij już dzisiaj od prawidłowego odżywiania się, aktywności fizycznej i picia dużej ilości wody.

Makijaż zmyj mleczkiem wykonując ręką ruchy koliste a nadmiar mleczka zbierz delikatnie wacikiem. Nie wcieraj mleczka w skórę! Nie zapomnij o tonizacji skóry! Na koniec nałóż na skórę odżywczy krem na noc.

Jako pierwszą linię kosmetyków, bezpieczną i odpowiednią po wakacjach i podczas sezonu grzewczego polecamy REHYDRĘ.

 • Mleczko oczyszczające Rehydra
 • Tonik nawilżający Rehydra
 • Krem nawilżający na dzień Rehydra
 • Krem nawilżający na noc Rehydra

Zapraszamy
Gabinet Zdrowia i Urody M.Wojnicz
ul. Wojska Polskiego 47
Nowy Dwór Maz

ODBIERZ PRÓBKI KREMU!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kriolipoliza

Kriolipoliza

Kriolipoliza hiszpańskiej marki Cocoon Medical to platforma przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej z różnych...

technologia mikrofali

technologia mikrofali

Nowoczesna technologia wykorzystująca mikrofale wykorzystująca zimne mikrofale sprawia, że deponowana energia...

LLLT PDT Master

LLLT PDT Master

Laser kosmetyczny LLLT To 4 technologie w jednym urządzeniu 6 programów zabiegowych trwających do 30 min i...

Gabinet Zdrowia i Urody

Małgorzata Wojnicz - Sianożęcka

Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Wojska Polskiego 47

Zadzwoń

+48 605 671 300

NAPISZ

gabinetwojnicz@interia.pl

NAPISZ

biuro@mwojnicz.pl

REZERWACJA

Zarezerwuj zabieg

MAPA

Wyświetl większą mapę